Thiokimyasalların Dünyasına Hoşgeldiniz!

 

Almanya'da faaliyet gösteren Bruno Bock Chemische Fabrik GmbH & Co. KG organik sülfür kimyasalları üretiminde uzmanlaşmıştır. Bruno Bock firması Kalsiyum Tiyoglikolat, Tiyoglikolik  asit, 3-Merkaptopropionik  asit, Thiolaktik asit ve bunların türevleri esterler ile Politioller ve Tuzların dünyada önde gelen üreticileri arasındadır. PVC Isı Stabilizatörleri, Polimer Endüstrisi, Kozmetik, Petrol Sahası Kimyasalları, Deri Kimyasalları, Lastik ve Kauçuk Kimyasalları hizmet verdiğimiz sektörler arasındadır. Bruno Bock tioglikolikasit üretiminde lider olmakla beraber, Amerika’da Evans-Chemetics ile birlikte Antioxidanlar, Kozmetik ve Polimer endüstrisi icin temel bilesenler sunarak dünya piyasasında üstünlüğünü korumaktadir.

PVC Isı Stabilizatörleri endüstriyel PVC profilleri, boru, levha (plaka) veya folyo üretiminde kullanılan kaygan maddeler ve pigmentlerin yani sira,  kalipta cekmek (ekstrüzyon) ve silindirli ütüleme (kalenderleme) süreclerinde erimiş PVC nin 

termal bozunmasini engellemek icin kullanılır. Kükürt icerikli Kalay stabilizatörleri çok etkili bir stabilizatör gurubu olup Bruno Bock bu stabilizatörlerin üretiminde kullanılan temeli Tiyoglikolik asitin esterine dayanan

veya 3-Merkaptopropionik asit bazlı

ürünleri sunmaktadır.

Firma Polymer Endüstrisi icin THIOCURE® markası altında Polyolen ve Mercapto Karbonasitten solventsiz düşük viskoziteli çok işlevli esterler yani Polytioller üretmektedir. Bu politioller

  • Kaplama, yapıştırıcı ve dolgu malzemelerinde
  • Yüksek kirilma indisli optik lens üretimi

Kozmetik alanında tüy dökücü kremler (depilatörler) icin kalsiyum- ve Potasyumthioglikolat , sac sekillendirici (düzlestirici) veya perma icin tioglikolikasitin türevleri bulunmaktadir.

Tiyoglikolikasit ve tuzları düşük kokusu ve cevreye zararsız doğal yapısı ile dericilikte hayvansal derinin kıl giderme sürecinde kaliteli bir alternatif olarak sunulmaktadır. Natriumthioglykolat (NaTG 46) bu süreçte özellikle deri zarar görmeden ve hacim kaybetmeden kılların kolaylıkla mekanik bir sekilde giderilmesini saglayan bir üründür.

Natriumthioglykolat (NaTG 46) ayrıca temizlik malzemelerinde, örnek olarak jant temizleme ürünlerinde, temel iceriklerinden bir tanesidir. Demir-Tioglikolat-Kompleksi temizliğin etken maddesi olup su ile karısıminda karakteristik koyu kırmızı rengi göze batar. 

Plastik endüstrisi icin Methylen-bis(butylthioglykolat) yumuşatıcı özelliğe sahip esneklik saglayan bir yan maddedir. Örnek olarak yüksek isi farki olan ortamlarda stabiliteyi koruyan plastikler icin bu ürün tavsiye edilir (Örn. motor kayışları).

Ürünlen verilen örneklerle sinirli degildir. Daha fazla bilgi almak icin Bruno Bock şirketinin ürün kataloguna göz atabilir, ya da bizimle telefon ya da form yolu ile bağlantıya gecebilirsiniz.